"Są dwa sposoby na łatwe życie: wierzyć we wszystko albo nie wierzyć w nic"

"Są dwa sposoby na łatwe życie: wierzyć we wszystko albo nie wierzyć w nic"

wtorek, 10 grudnia 2013

Hipnoza - jak zwalczyć nieśmiałość?




Kolejnym problemem, z którym można poradzić sobie hipnozą, jest nieśmiałość. Mówi się, że najlepszym sposobem jest przezwycieżanie swoich lęków, czyli stawianie sobie zadań, które nas przerażają. Jeśli boimy się zagadywać do ludzi, można potrenować, rozmawiając o pogodzie z kasjerem podczas płacenia za zakupy. Jeśli problemem jest przemawianie do dużego tłumu - zaskocz ludzi przemówieniem w zatłoczonej windzie ;)  Ale tak poważnie - wszystkie zadania, które wydawały nam się nie do zrealizowania, a jednak odnieśliśmy sukces, uczą nas, że ograniczeniem jest tylko umysł.
Oprócz takich "życiowych" ćwiczeń , warto słuchać  od czasu do czasu nagrania hipnotycznego, by czuć się bardziej pewnym siebie.

Najpierw nagrywamy treść z tego postu.

Następnie dodajemy w odpowiednim momencie:


Przebywając wśród ludzi, jestem ożywiony i zrelaksowany. Rozmawiam z nimi, uśmiecham się i nie czuję skrępowania. Lubię przebywać wśród ludzi, sprawia mi przyjemność poznawanie nowych osób. Przejmuję inicjatywę, nie denerwuję się w sytuacjach społecznych [ TU MOŻNA PODAĆ KONKRETNĄ SYTUACJĘ DOT. WASZEGO PROBLEMU NP. "kiedy rozmawiam z nowo poznaną dziewczyną na randce" ).. Z łatwością nawiązuję rozmowę, nie brakuje mi tematów. Odczuwam motywację i energię do nawiązywania nowych znajomości. Mam poczucie, że wszystko w moim życiu obróci się na dobre. jestem równie - a może nawet bardziej - inteligetny niż znani mi ludzie. Nie czuję się przy nich onieśmielony lub gorszy. Potrafię rozmawiać równie mądrze jak oni. W każdej sytuacji towarzyszy mi pewność siebie!" 



Powtorzenia, podobne sformułowania w hipnozie pomagają nam zakodować daną informację, dlatego tworząc własne scenariusze hipnozy, nie bój się powtarzać często podobnych zdań. Twój umysł ma pochłonąć je jak gąbka :)


wtorek, 19 listopada 2013

Hipnoza - samoleczenie


Niektórzy sięgają po hipnozę z ciekawości, nie mając właściwie konkretnego celu. Ja sama zainteresowałam się nią na studiach z czystego lenistwa, chcąc przyspieszyć proces nudnego wbijania sobie wiedzy do głowy ;)  Dodam, że z sukcesem ;)
Jako że wyprobowałam hipnozę na sobie i wiem, jak wspaniałe daje efekty, szczerze polecam ją tym, którzy borykają się z jakąś chorobą i próbowali już wszystkiego. Nawet jeśli nie wyleczymy samej choroby, być może chociaż łatwiej zniesiemy jej skutki.

Wejście w hipnpzę tradycyjnie: TUTAJ

Następnie (pośrodku nagrania):
(cytat z książki "Hipnoza i autohipnoza")

By złagodzić ból i wspomóc proces leczenia, należy położyć prawą lub lewą rękę na chore miejsce, pomyśleć słowo " PRZESZŁO". Wyobraź sobie, jak z chwilą wypowiadania tego słowa, chore miejsce napełnia się dobrą energią, która przenika z twoich dłoni. Możesz wspomóc proces uzdrawiania w swoim ciebie, w każdym miejscu. Wyobraż sobie białą energię napełniającą to miejsce ciała, które wymaga leczenia.. energia ta leczniczą właściwość. Pomaga ci zmobilizować siły twojego organizmu w walce z chorobą.. Dokonaj w wyobraźni przeglądu swojego ciała.. Obserwujesz w myślach  po kolei każdą jego część i czujesz, jak pozytywna energia wypełnia cię.. każda część twojego ciała funkcjonuje prawidłowo. Jeśli twoja intuicja wykrywa jakieś zaburzenia, likwiduje je. Nawet w ciągu dnia twój umysł pamięta o wskazówkach, które właśnie otrzymał i niweluje wszelkie zaburzenia pojawiające się w twoim organizmie. Myślisz pozytywnie, tworzysz w głowie obrazy zdrowia i twoje ciało dostosowuje się do nich. Zdrowie fizyczne jest wytworem twoich pozytywnych myśli. 


Można zmieniać treść w zależności od schorzenia, jakie nas dręczy. Pamietaj, by nie używać komunikatów "NIE".

Autohipnoza (hipnoza) - Radzenie sobie z depresją



Innym częstym problemem, z którym można poradzić sobie, używając hipnozy jest depresja lub obniżony nastrój. Jak wiadomo, ciężko poradzić sobie z tym stanem, ponieważ osobom depresyjnym brakuje motywacji. Jeśli jednak uda się zachęcić nam taką osobę do odbycia sesji hipnotycznej, jest to już pierwszy krok ku temu, by zmieniła nastawienie do swojego życia i zmotywowała się do pracy nad sobą.

Wstęp do nagrania jest jak zwykle taki sam: wprowadzenie

Następnie podajemy w odpowiednim momencie sesji komunikat:

 (czerpię tu z książki: "Hipnoza i autohipnoza" Hewitta)

DEPRESJA

Programujesz swój umysł tak, by zagościły w nim tylko pozytywne myśli. Myśli pogodne i konstruktywne. Nie pozwalasz, aby jakikolwiek czynnik zewnętrzny dyktował ci, jak masz się czuć. To ty panujesz nad sytuacją, decydujesz, że chcesz się czuć szczęśliwszy, ważny i wartościowy. Z każdym dniem odczuwasz przypływ szczęścia z nadrobniejszych sytuacji, jakie ci się przytrafiają. Negatywne myśli szybko odpływają od ciebie, czujesz, że nie mają już na ciebie wpływu. Doceniasz każdą chwilę, jaką przynosi ci życie, a wszelkie trudnosci pokonujesz z niezwykłą łatwością. Nic nie jest w stanie cię załamać. 


Problemem poniekąd związanym (często jako następstwo..) z depresją jest alkoholizm. Krótka formułka którą można stosować w hipnozie:

ALKOHOLIZM

Odczuwasz odprężenie i relaks, nie potrzebujesz sięgać po alkohol, by poprawić swój nastrój. Podjąłeś decyzję, że nie będziesz już pić. Od dzisiaj  przestajesz odczuwać potrzebę sięgania po alkohol. Masz siłę trzymać się od niego z daleka. Alkohol przestał mieć nad tobą władzę. Czujesz przypływ silnej woli. Za każdym razem na widok alkoholu czujesz obrzydzenie. 



Przypominam, że nagranie hipnotyczne jest bardzo łatwo wykonać. Wystarczy poświęcić 30 minut na to, by później móc słuchać go codziennie i odczuwać efekty.  Na początku słuchanie własnego głosu może być dziwne (jeśli dokonujemy autohipnozy), ale bardzo szybko można się przyzwyczaić.

środa, 25 września 2013

Sugestie hipnotyczne: koncentracja i nauka

Załóżmy, że masz konkretny problem, z którym chcesz się uporać, a jak już wiemy, hipnoza może pomóc na wiele problemów! Jednym z rozwiązań jest nagranie sobie sesji hipnotycznej , którą będziemy odtwarzać aż do skutku (poleca się 6 sesji). Sesje mogą dzielić odstępy tygodniowe, nie dłuższe. Nie ma sensu też robić dwóch sesji jednego dnia, bo umysł i tak tego nie wchłonie tak szybko. W poprzednim poście podałam procedurę wchodzenia w hipnozę, tak też skonstruuj swoje nagranie. Kiedy indziej wypiszę przykładową dosłowną treść dla leniwych :)
 Do nagranych procedur przed zakończeniem sesji wybieramy sugestie dotyczące naszego problemu. Mozesz wymyśleć je sam, tak jak podpowiada ci intuicja. Pamietaj, żeby starać się układać pozytywne zdania czyli np. "Jestem skupiony. Mam świetną pamięć" , zamiast "Nie zapominam już niczego" (omijamy słowo NIE). Osobiście w ten sposób w duzym stopniu poprawiłam swoje zapamiętywanie, przydatne w czasie sesji na studiach  ;)

Treść nagrania hipnotycznego (dodawana po treściach wprowadzających w stan hipnozy podanych w poprzednich postach POST NT. wprowadzenia w stan hipnozy):


1. PAMIĘĆ I KONCENTRACJA:

Odczuwasz przypływ koncentracji we wszystkim, co robisz, zapamiętywać wszystko dwa razy szybciej i dużo łatwiej. Twój umysł jest chłonny niczym gąbka, wszystko na czym skupiasz uwagę, zostaje zapamiętane. A gdy zechcesz sobie coś przypomniec, wyciśniesz umysł jak gąbkę i odtworzysz z pamięci wszystko to, na czym się skoncentrowałeś.  W każdym twoim działaniu towarzyszy ci ogromna energia i koncentracja. Twój umysł to wspaniałe narzędzie  i z każdym dniem polepszasz jego możliwości.

2. WYDAJNOŚĆ UCZENIA SIĘ I CZYTANIA

Czytasz dużo szybciej, z każdym dniem coraz szybciej. Łatwiej przychodzi Ci zapamiętanie wszystkiego co czytasz oraz zrozumienie tego. Czekasz z niecierpliwością na każdą okazję, w której możesz pochłaniać  nową wiedzę. Przychodzi ci to z niezwykłą łatwością. Masz pewność, że gdy przystępujesz do egzaminów, jesteś odprężony, Znasz odpowiedzi na każde pytanie, odpowiadasz na nie bez żadnego napięcia i stresu. Tuż przed egzaminem i podczas jego trwania nie czujesz zdenerwowania, czujesz jedynie pewność, że wszystko czego potrzebujesz przypomni ci się we właściwym momencie.


To dwa pierwsze przykłady sugestii hipnotycznych - podstawą jest tu używanie obrazowych sformułowań - takich jak np "wyciskanie umysłu jak gąbka" - to uruchamia naszą wyobraźnię i im lepiej sobie zwizualizujemy te zdania podczas hipnozy, tym głębiej zapadną w naszą pamięc. Co jeszcze jest ważne? Używaj sformułowań w czasie teraźniejszym - zdanie "będziesz spokojny" jest dla naszego umysłu bardziej odległe niż "jesteś spokojny"/ Moim zdaniem dużo lepiej mówić tak, jakby ta sytuacja już miała miejsce, a nie będzie miała w nieokreślonej przyszłości.

Sugestie użyte  w drugim przykładzie z powodzeniem możesz stosować przed różnymi egzaminami, np egzaminami na prawo jazdy.Szczególnie tam chyba potrzebujemy relaksu i skupienia :)